Klientide ning koostööpartnerite jaoks on iga päevaga tootmistööstuste kestlikkus üha tähtsam: oluliseks peetakse ESG põhimõtetega arvestamist ning ka kasvuhoonegaaside heitmete ja muude keskkonna- ja sotsiaalsete mõjude mõõtmist. Aspekte, millega arvestada, on meeletult palju ning paljud ettevõtted ei teagi õieti, kust selle kõigega pihta hakata.
Seisime sarnase väljakutse ees ka Tammeris: nimelt soovisime paremini mõista oma praegust kestlikkuse taset ning leida võimalusi, kuidas seda järgmisele tasandile edendada. Selgema suuna paika panemiseks võtsime kampa Sustinere spetsialistid.
Kõige esimesena määrasime prioriteedid ja otsustasime keskenduda enda jaoks ühele kõige olulisemale valdkonnale, milleks on tootmisjäätmed. Mõistsime, et see, mis on meie jaoks ülejääk, võib osutuda kellelegi teisele väärtuslikuks ressursiks, mistõttu hakkasime jäätmeid sorteerima maksimaalsel määral, et võimalikult suur osa neist jõuaks tagasi ringlusse.
Tänu Sustinere abilele ja Tammeri kestlikkuse entusiastidele eesotsas kestlikkuse- ja kvaliteedijuhi Anu Marmori ning kestlikkuse spetsialisti Stina Sillustega oleme astunud mitmeid uusi samme rohelisema tuleviku suunas. Koostöös EIS-iga viisime läbi roheauditi ning panime paika roheteekaardi. Hetkel tegeleme juba topeltolulisuse hindamisega ja rakendame samm-sammult kestlikke põhimõtteid nii tootmises kui kontoris.
Rohkem lugemist nii meie kui teiste ettevõtete kestlikkuse teekonna kohta leiad siit: https://www.kestlikkusuudised.ee/sisuturundus/2024/09/11/tootmisettevotted-saavad-toetust-esimeste-kestlikkussammude-astumisel