Avaleht > Uudised > Tammer investeeris miljoni uude pulbervärvi automaatliini

Tammer investeeris miljoni uude pulbervärvi automaatliini

Tammer investeeris ca miljoni uude pulbervärvi automaatliini ning laiendas seeläbi ka tootmispinda 1500 m2 võrra. Uus värviliin annab Tammerile võimekuse efektiivistada juba olemasolevat äri ning loob võimaluse siseneda projektipõhise seeriatootmise valdkonda.

Iga uus investeering peaks olema ka samm edasi kestlikkuse suunas. Tammeri jaoks on keskkonnasõbralikkus üks põhiväärtusi ning seetõttu on ettevõttes olulisel kohal ressursside võimalikult tõhus ära kasutamine. Projekti teise etapina on plaanis kanda automaatliini töötamisel eralduv jääksoojus üle olemasoleva kontorihoone kütteks.

Lisaks on uue liini puhul ühendatud veel töökeskkonna ohutus ning tegevuse ergonoomilisus – pulbervärvi automaatliin asub põrandapinnast madalamas süvendis, et uksi oleks liinile lihtsam üles riputada ning hiljem sealt alla võtta.

Kuidas aga leidis Tammer taolisel majanduslikult keerulisel ajal endas julguse investeerida?

„Kriisid on läbi ajaloo osutunud Tammerile perioodiks, mil uusi turge ja ärisuundi leides kasvada. Kuna rasketel aegadel toimub tihti turgude ümberjagunemine, loob see omakorda hea võimaluse siseneda uude valdkonda. Majanduslikult parematel aegadel on uute ärisuundade käivitamine oluliselt raskendatud, kuna kõik juba toimib ning põhjuseid kardinaalseteks muudatusteks justkui ei olegi“, kommenteerib Tammeri juhatuse esimees Anti Tammo.

Rohkem infot hetkelisest investeerimiskliimast ning ka Tammeri investeeringute kohta läbi erinevate majanduskriiside leiad Tööstusuudiste portaalist.

Päring/Tagasiside