Eelmisel nädalal lõpetas meie usin jätkusuutlikkuse meeskond, kuhu kuulusid Anti Tammo, Anu Marmor, Stina Silluste ja Sven Saarmets, Rohetiigri Akadeemia. Lisaks panustasid projekti ka Boris Petrov, Merle Laur ja Mihhail Klimpotjuk.
Rohelisetiigri Akadeemia on koolitusprogramm, mis on mõeldud eelkõige ettevõtetele ja organisatsioonidele, kes soovivad muuta oma tegevust jätkusuutlikumaks. Eesti parimad eksperdid õpetavad ettevõtetele, kuidas hinnata ärimudeli suutlikkust teha keskkonnasõbralikke muudatusi ning juurutada ja ellu viia ambitsioonikaid uuendusi.
Tammeri põhieesmärk Rohetiigeriga liitumisel oli omandada vajalikud teadmised ja tööriistad, et leida võimalusi organisatsiooni jätkusuutlikkuse suurendamiseks. Samuti oli lootus leida teisi mõttekaaslasi, kellega jagada roheteekonna võimalusi, kordaminekuid ja ka väljakutseid.
Tammeri jätkusuutlikkuse projekt sai alguse oktoobris 2022. Selle aasta juuniks on koostatud esialgne tegevuskava ja seatud esialgsed eesmärgid. Disainsprindi raames viidi läbi ka komplekteerimisosakonna jäätmete sorteerimise pilootprojekt.
Lisaks alustasime roheauditi koostamisega ning Tammeri CO2 jalajälje mõõtmisega. Soovime teadvustada, mil viisil ja mil määral Tammeri tegevus keskkonda mõjutab. Niipea, kui oleme juba rohkem detailse teada saanud, saame hakata ettevõtet samm-sammult veelgi jätkusuutlikumaks muutma.