Tammer OÜ kontor viibib kollektiivpuhkusel 15.07 – 28.07.2024 ja tootmine 15.07 – 04.08.2024

Avaleht > Uudised > Tammeri Akadeemias toimus 20. AIRE (AI & Robotics Estonia) klubi

Tammeri Akadeemias toimus 20. AIRE (AI & Robotics Estonia) klubi

Tammeril oli au võõrustada oma akadeemia ruumides 20. AIRE klubi koosviibimist. Sel korral oli üritus pühendatud tööstuse digitaliseerimisele ja küberturvalisusele: valdkonna spetsialistid jagasid väärstuslikke kogemuslugusid ning jagasid praktilisi näpunäiteid, et aidata tööstusettevõtetel navigeerida üha laieneval ja kavalamal küberohtude maastikul.

Üritus algas tootmistuuriga Tammeri juhatuse liikme Erkko Linnase juhtimisel. Kõigile kohaletulnutele avanes võimalus oma silmaga näha, kuidas valmistatakse metalluksi ning milliste operatsioonide puhul on inimtööjõud asendatud digitaliseeritud protsessidega. Meil oli tohutult suur rõõm näha, kui palju AIRE klubi liikmeid oli kohale tulnud – tegu oli vist suurima grupiga, kes kunagi meie tehast korraga külastanud on.

Pärast tehasetuuri said kõik osalised Tammeri Akadeemias osa haaravast paneeldiskussioonist, kus lahati erinevaid näpunäiteid selle kohta, kuidas toimida tööstusettevõtetes erinevate küberturbeohtudega ning kahju ennetada.

Kuna muutume kõiksugustes protsessides digitaliseeritusest üha enam sõltuvaks, on ülimalt oluline juba aegsasti hinnata ära riskitase ning võtta kasutusele tarvilikud ohutusmeetmed. Tasub ka meelest pidada, et kogu ettevõtte küberturberiskide vastutus ei lasu IT juhil või IT partneril: tähtis on, et iga tiimiliige oleks teemadest teadlik.

Üritus lõppes snäkilaua ning vabas vormis networking-vestlustega. Kogemusi teiste tööstusettevõtetega jagades saime vahetada ka palju erinevaid ideid teemadel, kuidas digilahendusi veelgi enam erinevatesse protsessidesse kaasata ning seda sealjuures küberturvalisuse meetmeid silmas pidades.

Päring/Tagasiside