Avaleht > Uudised > Tammeri innovaatsiooniaasta võimas avastart

Tammeri innovaatsiooniaasta võimas avastart

Tammeri peamiseks väärtuseks on sel aastal innovatsioon ning meie nutikas IT-tiim andis tollele väärtusele võimsa avastardi.  

Praegusel hetkel Tammer oma protsessides tehisintellekti võimalusi veel ei kasuta. Tunnetades, et antud tehnoloogia on küll kasulik, oleme juba ligi poolteist aastat antud valdkonnas ringi kombanud, kuid just selle sobivaima projekti leidmine on olnud justkui nõela otsimine heinakuhjast.  

Kõik muutus aga siis, kui IT-osakonnale jäi silma teadus- ja ärilinnaku Tehnopol poolt korraldatav tööstusteemalise tehisintellekti rakendamise töötuba. Töötoas suunati omavahel kokku probleemide omajad nende lahendajatega. Tammeri tiimi eestvedajaks oli Silver Reinaas, kelle gruppi kuulusid ka Indrek Kink, Priit Peikel ning Kert Kustavson. Partneriks saime endale rahvusvahelise IT-konsultatsiooni ettevõtte Solita, kelle igapävatööst kulub suur osa just erinevate AI lahenduste loomise alla.

Suureks abiks oli ka võimalus lahata oma äriideed läbi AI tehnoloogia mentoritega, kes hindasid AI lahenduste sobilikkust ning aitasid mõtteid edasi arendada.

Pärast intensiivset töötuba anti nädal ideede edasiarenduseks ning seejärel esitleti  oma projekti žüriile. Tammeril õnnestus tänu oma produktiivsele tiimitööle ning Silveri tugevale esitlusele pälvida kõrgeim toetussumma, 50 000€.

Aga milles tammerlaste idee siis täpsemalt seisnes? Projekti eesmärgiks on vähendada kasutajavigu tootekonfiguratsioonides, vähendades seeläbi ka CO2 jalajälge toote kohta.

Nimelt näeme täna, et aeg-ajalt satuvad projekti- ja müügiosakonnas toote konfigureerimise puhul süsteemi sisse inimlikud vead. Oleme aastaid kogunud andmeid, et nende abil õpetada tehisintellekti potentsiaalseid vigu tootekonfiguratsioonides võimalikult varakult prognoosima, et need hilisemates etappides liiga kalliks maksma ei läheks.

Silver, kes mõtles välja kogu konfiguratsiooni, veab projekti eest ka edaspidi, et see Tammeri süsteemidele sobivaks arendada ning sisse juurutada.

Ees seisab kindlasti veel palju väljakutseid, kuid üritusel osalemine andis meile pailu inspiratsiooni, motivatsiooni ja julgust oma projektiga edasi minna. Tulevikus plaanime järjest enam tehisintellekti tuua sisse just tootmise efektiivistamise võtmes ning järjest keerulisema tööturu valguses, mil tuleks võimalikult paljud protsessid asendada tehisaruga.

Päring/Tagasiside